Marca zbulon formacionet e mundshme të supersfidës Liverpool-Real Madrid (FOTO LAJM)

Të mërkurën mbrëma në Anfield luhet supersfida e kthimit mes Liverpool dhe Real Madrid, shkruan Albeu.com.

Zidane ka humbur Lucas Vazquez në ditët e fundit për pjesën e mbetur të sezonit, duke shtuar Carvajal dhe Ramos.

Ndërkohë, Klopp në qëndër të sulmit pritet t’i besojë Firmino, ndryshe nga sfida e parë ku u aktivizua Diogo Jota. /albeu.com/

Formacionet e mundshme:

Reali: Courtois; Odriozola, Militao, Nacho, Mendy, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modric; Vinicius dhe Benzema.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Phillips, Kabak, Robertson; Fabinho, Thiago, Wijnaldum; Salah, Mane dhe Firmino.


Shtuar 13.04.2021 23:43