Bamir Topi tregon pse iku papritur nga FRD (VIDEO)

sh-presidenti i vendit, Bamir Topi nuk ka preferuar që të tregojë detaje lidhur me largimin e tij nga “Fryma e Re Demokratike”.

I ftuar në emisionin “Log” në ABC News, ish-presidenti preferoi të mos flasë për këtë çështje, duke theksuar se së shpejti do të sjellë librin e tij ku do të jetë edhe përgjigja, duke përfshirë historitë politike të Tiranës.


“Ju mendoni që sonte keni lajme ekskluzive nga unë, por gaboni. Nuk erdha për lajme ekskluzive. Por nuk mund t’ju lë pa përgjigje. Unë kam pasur në dorë një libër që e kam në përfundim dhe atë do ta gjeni në momentin që libri do të dalë dhe besoj është kapitulli i fundit i atij libri që ka të bëjë me historinë politike të Tiranës. Kështu që kjo është një çështje që do të marrë përgjigje kur të dalë libri”, tha Topi.


Shtuar 13.04.2021 23:16