Me shpejtësi “skëterrë”, ky është shqiptari që i mori jetën motoristit (VIDEO)

Del fotografia e të riut shqiptar që i mori jetën motoristit grek në Selanik.

Fotografia u bë publike nga mediat greke në Athinë.

Shqiptari aksidentoi për vdekje një 47-vjeçar grek në fundjavë.

Shqiptari ishte dukë lëvizur me shpejtësi skëterrë duke kaluar dy semaforë me të kuqe dhe më pas mori përpara shpërndarësin e picave duke i marrë jetën në vend.

Shqiptari i arrestuar për aksidentin e së shtunës në Selanik është baba i dy fëmijëve.

21-vjeçari nuk kishte patentë. Makinën sportive mësohet se shqiptari ia kishte marrë xhaxhait të tij.

Shoferi me origjinë nga Shqipëria jetonte me familjen dhe prindërit emigrantë.

“Të gjithë e siguronin jetesën me shumë vështirësi” thanë fqinjët për mediat greke.

Shpërndarësi i picave që u përplas për vdekje të shtunën u përcoll sot për në banesën e fundit./albeu.com/