Më e pëlqyer se Rama e Basha, kush është gruaja politikane më e votuar në Shqipëri (FOTO LAJM)

Vazhdon numërimi i votave për kandidatët në të gjithë vendin për zgjedhjet e mbajtura më 25 Prill ku fitoi me 74 mandate kryeministri Edi Rama duke siguruar mandatin e tretë në Shqipëri.

Ndërkohë që lista e votave përditësohet minutë pas minuti deri në përfundim të numërimit, zbuloni kush janë deri më tani politikanet më të votuara në Shqipëri.

Deri në këto momente, listën e më të votuarëve në vend, e kryeson ministrja Belinda Balluku, në vend të pestë me 13 943 vota.

Balluku është ndjekur nga Aurora Mara, ish-deputetja e LSI e cila kandidoi për PS në qarkun Dibër dhe ka marrë plot 9367 vota.

E treta në listë është demokratja Grida Duma e cila deri më tani shënon 8179 vota duke lënë pas ministret e Ramës si Manastirliu dhe Spiropali.

Lista e politikaneve më të votuara është:

  1. 5/ Belinda Balluku           13 943 vota
  2. 20/ Aurora Mara               9 367 vota
  3. 23/ Grida Duma                8179 vota
  4. 24 /Ogerta Manastirliu    8004 vota
  5. 29/ Elisa Spiropali            7485 vota /albeu.com/