Maqedonia e Veriut regjistron sot 22 vdekje dhe 718 raste me Covid-19

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 718 raste të reja me Covid-19 dhe 22 vdekje. Ministria  e Shëndetësisë bën me dije se janë shëruar 1244 persona.

Raste aktive në vend janë 20.020.

Shtuar 24.01.2022 16:52