Makina “shpërthen” në flakë gjatë ecjes në autostradën Vlorë-Fier

Një makinë ka shpërthyer në flakë në autostradën Vlorë-Fier, tek nënkalimi i fshatit ” Panaja”, ka marrë flakë në lëvizje e sipër dhe është djegur pjesërisht, mjeti me drejtues shtetasin S.Sh.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në mjet.

NJOFTIMI I POLICISË:

Vlorë/Informacion paraprak

Më datë 08.12.2021, rreth orës 15:30, në autostradën Vlorë-Fier, tek nënkalimi i fshatit ” Panaja”, ka marrë flakë në lëvizje e sipër dhe është djegur pjesërisht, mjeti me drejtues shtetasin S.Sh.

Paraprakisht dyshohet se zjarri ka rënë si pasojë e një defekti teknik në mjet.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes. /albeu.com/


Shtuar 8.12.2021 16:16