Linda Rama bën ndryshimin e pazakontë, lyen flokët ngjyrë lejla (VIDEO)

Kreu i qeverisë Edi Rama i shoqëruar nga bashkëshortja e Linda Rama, ka vizituar ditën e sotme ekspozitën e piktorit Sali Shijaku.

Ai ka mbajtur edhe një fjalë gjatë ekspozitës, ku ndër të tjera ka zbuluar se Shijaku dhe puna e tij shihej si pikë referimi për artin e të rinjve. Ai tha se vepra që ka krijuar Sali Shehu ka një rëndësi të dyfishtë, së pasi në aspektin historik dhe në atë të bashkëkohësisë.

Por ajo që ka rënë në sy, ka qenë looku i pazakontë i Linda Ramës e cila i ka lyer flokët me disa fije lelja, ngjyrë kjo edhe  e përafërt me atë të PS, që është mavija, ose thënë ndryshe e vjollca.

Duhet thënë se ky ndryshim duket i guximshëm për Lindën, e cila ka mbajtur gjithnjë një profil të rezervuar dhe një look serioz. /albeu.com/

 

Shtuar 23.03.2021 07:03