Ky është 35-vjeçari që humbi jetën tragjikisht në Sarandë (EMRI)

Një aksident tragjik ndodhi ditën e sotme në Sarandë pranë Qafë-Gjashtës, ku një i ri hum bi jetën.

35-vjeçari Marsel Kasi mbeti i vdekur ne vend ndërsa motorri me të cilin ai udhëtonte u përplas nga një makinë e drejtuar nga Taulant Bita.

Viktima është transportuar në morg, ndërkohë që policia po heton për shkaqet e aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Sot, rreth orës 14:30, në rrugën “Skënderbeu”, Gjashtë, shtetasi M. K., rreth 35 vjeç, duke drejtuar motomjetin, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij dhe si pasojë është përplasur me automjeti tip “Ford” me drejtues shtetasin T. B., 45 vjeç. Si pasojë e aksidentit ka ndërruar jetë drejtuesi i motomjetit shtetasi M. K.

Drejtuesi i automjetit tip “Ford” shtetasi T. B., është shoqëruar për veprime të mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për përcaktimin e shkakut të aksidentit.

 


Shtuar 28.06.2023 16:38