Kushtonte shumë ndërrimi i baterisë, finlandezi hedh në erë makinën Tesla (VIDEO)

Një finlandez i pakënaqur hodhi në erë makinën e tij Tesla, së bashku me një pupac të Elon Musk, për të protestuar për çmimin e lartë që kishte ndërrimi i baterisë së mjetit të tij.

Motoristi Tuomas Katainen hodhi në erë makinën Tesla S Model 2012 me 33 kg dinamit pasi bateria e saj ishte prishur dhe për ndërrimin e saj duheshin 20 mijë euro.

Në vend që të mblidhte paratë, 26-vjeçari kontaktoi një grup të rinj që postojnë video duke hedhur gjëra të ndryshme në erë, për të realizuar idenë e tij./albeu.com/


Shtuar 23.12.2021 22:48