Ku do të shkojnë Chiellini dhe Buffon?

Giorgio Chiellini dhe Gigi Buffon iu skadon kontrata më (30 qershor 2021) por ata nuk kanë të njëjtën siguri për të ardhmen, shkruan Albeu.com.

Portieri ende nuk ka zgjedhur se çfarë do të bëjë, por ai sigurisht nuk do të qëndrojë në Juventus. Ai tashmë i ka thënë lamtumirë zonjës së tij dhe tani po pret një propozim tërheqës (i cili mund të vijë nga Monza).

Në vend të kësaj, mbrojtësi shtyu çdo vendim për në fund të sezonit. “Jam mirë dhe jam shumë i qetë, do të bëj vlerësimet me klubin. Po shijoj trofeun dhe jam i lumtur këtë muaj,” tha ai të mërkurën në mbrëmje pas fitores së tij ndaj Atalanta në finale e Kupës së Italisë.

Dje, përsëri në Torino, kishte një qasje të parë, por ende nuk është marrë ndonjë vendim. Chiellini u takua me Andrea Agnelli, por takimi ishte i ndërmjetëm.

Në mënyrë të pashmangshme, tema e ardhshme është prekur, por nuk është koha për të nxjerrë përfundime. Presidenti dhe kapiteni i tij kanë një marrëdhënie të sinqertë dhe të drejtpërdrejtë, ata e kanë njohur njëri-tjetrin për një jetë dhe nuk kanë nevojë për shumë fjalë. Giorgio për momentin, lamtumira është ende zgjidhja më e mundshme, sigurisht që do të jetë një vendim i përbashkët. /albeu.com/

Shtuar 21.05.2021 09:15