Kryeministrja e Zelandës së Re pozitiv me Covid-19

Kryeministrja e Zelandës së Re Jacinda Ardern  ka rezultuar pozitive me Covid-19.

Përmes një postimi në Instagram, ajo shkruan se është infektuar me koronavirus pasi partneri dhe vajza e saj janë sëmurë ditët e fundit.

Partneri i kryeministrit të Zelandës së Re Clark Geyford u diagnostikua pozitiv të dielën e kaluar dhe tre ditë më vonë u konfirmua se vajza e tyre, Neve.

Jacinda Arden siguroi se do të qëndrojë në kontakt të ngushtë me stafin e saj gjatë kohës që do të jetë e izoluar në shtëpinë e saj./albeu.com

Shtuar 14.05.2022 07:31