Krimi që tronditi Dibrën, kush është nusja që vrau vjehrrën e saj

Mësohet identiteti i viktimës dhe autores së krimi të rëndë që tronditi Maqellerën mëngjesin e sotëm, ku nusja ekzekutoi me thikë vjehrrën e saj pas një konflikti për motive të dobëta.

E moshuara e cila ndërroi jetë është 74-vjeçarja, Nazmije Markja, ndërsa nusja e cila e ekzekutoi është Miranda Markja, 44 vjeç.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e djeshme por u bë publike mëngjesin e sotëm, pasi 44-vjeçarja arriti ta fshihte krimin për rreth 6-orë, por u zbulua më pas nga bashkëshorti i saj, i cili gjeti nënë e mbuluar me gjak dhe njoftoi menjëherë uniformat blu.

Konfliktet mes nuses dhe vjehrrës kanë qenë të herëpashershme çka ka bërë që kjo e fundit të pajiset me urdhër mbrojtjeje disa herë.

Fqinjët bëjnë me dije gjithashtu se 44-vjeçarja vuante nga probleme të shëndetit mendor.


Shtuar 11.04.2021 12:08

Tags: , ,