Konflikti i pronësisë në Lushnje/ U plagos nga vëllai, 70-vjeçari ndërron jetë tek Trauma

Ka ndërruar jetë 70-vjeçari që u plagos ditën e sotme, ga ngjarja e rëndë që  ndodhi në fshatin Qukas i Vjetër, në Fier-Shegan të Lushnjes.

Nazifi, 78-vjeç dhe Hazizi, 70-vjeç janë konfliktuar fizikisht.

Pas përdorimit te sendeve te forta, situata ka degjeneruar deri në përdorim të armës.

Nazifi ka qëlluar me pistoletë në kokë, vëllain Hazizin.

Ndërkohë, ky i fundit iu kundërpërgjigj duke e goditur me sëpatë.


Shtuar 6.03.2024 12:51