Kjo është kura natyrale për djegiet e diellit, e përgatisni në shtëpi dhe jep rezultat të menjëhershëm

Ju ka djegur dielli dhe nuk ka krem apo xhel farmacie që jua qetëson dhimbjet. Epo ndonjëherë nuk duhet të nxitoni për të blerë produkte që jo vetëm nuk japin efekt, por ju bëjnë të shpenzoni dhe para.

E gjitha që ju duhet është një bimë aloe vera dhe një paketë akulli.

Çfarë duhet bërë:

Shtrydheni xhelin në kuti në mënyrë që secila të jetë e mbushur tre të katërtat. Më pas vendosini paketat e akullit në frigorifer për disa orë. Sapo të keni djegie, nxirrni një kube aloe vere dhe aplikojeni në zonë. Do të na falënderoni më vonë./albeu.com

 

Shtuar 2.07.2022 15:43