Kërcënoi me armë një shtetas pas konfliktit për pronën, arrestohet 80-vjeçari në Burrel

Ibrahim Lika, 80-vjeç është arrestuar nga policia e Matit pasi kanosi me armë një shtetas pas konfliktit për pronën.

Sipas njoftimit të policisë, 80-vjeçari ka qenë më parë i dënuar për vrasje.

“Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Pjetër Budi” në Burrel, ku shtetasi  Ibrahim Lika, i dënuar më parë për vrasje , po konfliktohej për motive pronësie  dhe po kërcënonte me jetë shtetasin K.K”, thuhet në njoftimin zyrtar.

Pas ndërhyrjes së policisë, u vu në Lika, banues në Burrel ( i dënuar më parë për vrasje).

Shërbimet e Policisë  gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, një armë zjarri automatik, tre krehra, 82 fishek dhe dy granata që 80-vjeçari i mbante pa leje dhe kërcënonte me jetë shtetasin K.K.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme./Albeu.com/


Shtuar 14.03.2023 09:28