Këngëtarja preket teksa tregon historinë: S’shkova dot te varri i babit!

Këngëtarja e njohur, Rosela Gjylbegu ka treguar eksperiencën e saj gjatë pandemisë së koronavirusit.

E ftuar në emisionin “Ftesë në 5”, këngëtarja ka treguar se pandemia e kishte penguar që të shkonte në varrin e të atit për përvjetorin e ndarjes së tij nga jeta.

Teksa tregonte historinë, ajo është përlotur, megjithatë ka shtuar se për fat të mirë, COVID-19 nuk i kishte prekur asnjë familjar.

“Më është dukur vetja si në burg, prisja që dikush të më zgjonte. Vit i vështirë! Kemi qenë shumë të ndjeshëm.

Nga familja ime nuk është prekur asnjëherë. Por nuk rrinim dot me njëri-tjetrin. Nuk shkoja dot në Shkodër.

Shkoj shpesh në varreza ku i çoj lule tim eti dhe gjyshes time, këtë vit nuk arrita të shkoja. Ishte e vështirë për ne se për përvjetorin ne mblidhemi atje,”-tha ajo./tch

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Top Channel (@topchannelalbania)


Shtuar 12.05.2021 20:33