Katastrofa e përmbytjeve në Gjermani u merr jetën 33 personave

Deri më tani, 33 persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë zhdukur pas përmbytjeve të mëdha në Gjermaninë perëndimore, thotë policia.

4 persona kanë vdekur gjithashtu në Belgjikën fqinje, ndërsa Holanda është goditur keq.

Kjo përmbytje ka ardhur si pasojë e redhjeve rekord  në Europën perëndimore duke bërë që lumenjtë kryesorë të dalin nga shtrati./albeu.com

 


Shtuar 15.07.2021 14:16