Izraeli shemb me raketa godinën ku ndodhen zyrat e Associated Press dhe Al Jazeera

Ndërtesa ku ndodhen zyrat e mediave Associated Press dhe Al Jazeera, është shembur, pas sulmit të Izraelit.

Ndërtesa ishte evakuuar më parë pasi pronari mori një paralajmërim nga Izraeli para sulmit, thotë agjencia e lajmeve Reuters.

Blloku i kullës përmbante gjithashtu një numër apartamentesh dhe zyra të tjera./albeu.com

 

 


Shtuar 15.05.2021 14:48