Ishte paralajmëruar, hidhet në erë me eksploziv godina e “Prestige Resort” (VIDEO)

IKMT ka hedhur në erë godinën e “Prestige Resort” në Golem.

Prej ditësh policia dhe forcat xheniere ndodheshin në ambientet e resortit ku nisën me shembjen e pjesëve të tij.

Objekti në pronësi të biznesmenit Irfan Hysenbelliu është “sheshuar” plotësisht me 70 kilogram tritol.

Sipas drejtuesve të resortit, IKMT ka shkelur ligjin dhe e ka shembur një ditë para se gjykata të vendoste për pezullimin e prishjes./albeu.com

 


Shtuar 4.12.2022 15:22