I shpallur në kërkim për trafikim klandestinësh, vihet në pranga 42-vjeçari në Vlorë

Policia vijon me punën për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar, dhe si rezultat është vënë në pranga një 42-vjeçar i shpallur në kërkim për veprën penale “Trafikimit të Klandestinëve”.

“Specialistët për Hetimin e Trafiqeve dhe Natkotikëve, në bashkëpunim me Forcën e Posaçme Operacionale në DVP Vlorë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin M. Ll., 42 vjeç, banues në Vlorë.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Vlorë, me vendimin e datës 12.04.2021, i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në burg”, vendim ky në funksion të njohjes dhe ekzekutimit të vendimit të Gjykatës së Apelit në Selanik, Greqi, të datës 19.06.2013, ku shtetasi M. Ll, hetohet për veprën penale “Trafikimit të Klandestinëve”, sipas Kodit Penal grek.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë./albeu.com


Shtuar 18.09.2021 09:27