Hristijan Mickoski merr mandatin e dytë në krye të VMRO-DPMNE

Ka përfunduar votimi në VMRO-DPMNE për zgjedhjen e kryetarit të ri.

Lideri aktual, Hristijan Mickoski, ka fituar edhe një mandat në krye të partisë që drejton momentalisht.

“493 delagatëve, të drejtën e votës në Kongresin e XVII e kanë shfrytëzuar 492 delegatë. Prej tyre kemi 3 fletëvotime të pavlefshme dhe 489 fletëvotime për kandidatin profesor doktor, Hristijan Mickoski”, u tha pas votimit./albeu.com/


Shtuar 12.12.2021 20:44