GJKKO pushon padinë e Bashës ndaj Veliajt

Gjykata e Posaçme (GJKKO) ka pushuar padinë pë shfije të ngritur nga ish-kreu i PD-së Lulzim Basha, ndaj kryebashkikaut të Tiranës, Erion Veliaj.

Çështja është pushuar pasi në seancë nuk është paraqitur as Basha dhe as avokatët e tij.

Kujtojmë se Basha kishte paditur Veliajn për “deklarata të rreme” që sipas ish-kreut të PD, kryebashkiaku i Tiranës ka bërë për pasurinë, shtëpinë dhe rezidencat.


Shtuar 26.05.2023 11:57