Gazetari për deklaratën e gruas së Endri Mustafës: Ulëritëse, pa iu tharë ende lotët justifikon vrasësit!

Gazetari Artan Hoxha me një postim në rrjetin social Facebook e ka konsideruar shqetësues komentin e bashkëshortes së Endri Mustafës për mediat.

Hoxha shkruan se kjo që ndodhi sot nuk është parë dhe as nuk është dëgjuar ndonjëherë që pa u tharë ende lotët, bashkëshortja e tij detyrohet të mbajë konferencë shtypi.

Kjo qe ka ndodhur sot ne Shkoder me bashkeshorten e të vrarit Endri Mustafa, as nuk eshte pare dhe as eshte degjuar ndonjehere. Pa u mbushur ende 24 ore nga zbulimi i kufomes se masakruar të burrit në periferi te qytetit, nena e tre femijeve tashme te mbetur jetime, u detyrua të jap jo nje, por dy konferenca shtypi.

Kjo nuk eshte e turpshme, kjo eshte uleritese. Pasi te rrembejne ndersa je në kerkim nga policia, të torturojne, të masakrojne, të lene femijet jetime, të nxjerrin dhe bashkeshorten të mbaje konference shtypi pa iu thare ende lotet…

Pamja e terrorizuar e bashkeshortes se Endri Mustafes, ndersa perpiqej të justifikonte para mediave vrasesit e te shoqit, eshte fytyra e vertete e sigurise në qytetin e Shkodres tashme të marre peng nga krimi i organizuar…

Në keto kushte, duhet qe në menyre urgjente dhe te menjehershme,  Prokurori i Pergjithshem i Republikes dhe Drejtori i pergjithshem i Policise se Shtetit, të marrin nen mbrojtje dhe ti ofrojne siguri të plote familjes se Endri Mustafes, në menyre qe të mos mbetet peng e krimineleve te paprekshem prej vitesh në Shkoder…”, shkruan Artan Hoxha.

Endri Mustafa u gjet dje i ekzekutuar, ndërsa prej disa ditësh ishte zhdukur. /albeu.com/

Shtuar 18.05.2021 20:14