FOTOLAJM/ Noka “merr te Ligjet” Berishën, bisedon me Kryemadhin gjatë raportimit të Dumanit për punën e SPAK

Kreu i SPAK, Altin Dumani ka dalë sot para deputetëve të Komisionit të Ligjeve dhe Sigurisë për të raportuar për punën 1 vjeçare të institucionit që ai drejton.

Në raportin vjetor ai përmendi zyrtarët e lartë të ndjekur penalisht nga SPAK, ku mes tyre është edhe ish-kryeministri Sali Berisha, i cili prej pesë muajsh ndodhet në arrest shtëpie.

Por për ta “futur” Berishën në Kuvend sot ka menduar sërish deputeti Flamur Noka, i cili ka komision ka shkuar me bluzën për lirimin e Berishës.

Ai shfaqet duke i thënë diçka në vesh deputetes Monika Kryemadhi.


Shtuar 22.05.2024 11:31