Fëmijë me shenja në fyt, detaje nga vdekja e 3-vjeçarit në kopsht

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me vdekjen e 3-vjeçarit në një kopsht në Fier. Burime bëjnë me dije se fëmija ka shkuar pa shenja jete në spitalin e Fierit. Kanë qenë edukatorët  ato që e kanë shoqëruar nga shkolla “Flatrat e Dijes” në spital.

Nga këqyrja, i janë konstatuar shenja në qafë.

Turpi i pajetë i të miturit është përcjellë për në morg dhe pritet ekspertiza mjeko-ligjore për të përcaktuar shkaqet e vdekjes./albeu.com


Shtuar 7.01.2022 14:51