EXIT POLL/ PS dhe PD ndajnë mandatet në Gjirokastër (FOTO LAJM)

Sipas Exit Poll-it në realizuar nga Top Channel, Partia Socialiste dhe Partia Demokratike, ndajnë mandatet në mënyrë të barabartë mes tyre, në qarkun e Gjirokastrës.

Parashikohet që PS, me 47.4% të votove, merr 2 mandate.

Partia Demokratike, me 39.2% të votave merr po ashtu 2 mandate

Lëvizja Socialiste për Integrim me 13.2% të votave ka pas mundësi për të fituar një mandat në Gjirokastër, që nëse e merr, sipas gazetarit Baton Haxhiu ia merr mandatin PD-së. Është në garë me PD por e ka shumë të vështirë, thotë ai.

Shtuar 25.04.2021 08:04