EMRI/ Vrasja në Elbasan, vetëdorëzohet autori i dyshuar

Mësohet se është vetëdorëzuar autori i dyshuar i krimit të rëndë në Elbasan.

Burimet thanë se i dyshuar për këtë ngjarje është Arbër Papleka, ish-efektiv i RENEA-s.

Ngjarja mësohet se ka nisur pasi është ndaluar një makinë plot me para dhe me karta identiteti, dhe personat që ndodheshin brenda makinës po blinin vota.


Shtuar 21.04.2021 15:15