Tronditet Sukthi, vritet me armë zjarri 48-vjeçari në dyqanin e tij

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e sotme në Durrës, në zonën e Sukthit.

Nga informacionet paraprake mësohet se ka mbetur i vdekur shtetasi Arben Mërkuri, me precedent penal.

Njoftimi i policisë:

Durrës/Informacion paraprak

Në qendër të Sukthit, një shtetas ende i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri automatik, në drejtim të dyqanit të shtetasit A. M.(I.), 48 vjeç.

Për pasojë shtetasi A. M.(I.) u plagos në gjendje të rëndë dhe si pasojë e plagëve të marra ndërroi jetë në spital.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën dhe vijon krehja e saj, për te bërë të mundur kapjen e autorit.

Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, ndodhet në vendngjarje dhe po punon për fiksimin e çdo prove të vlefshme që do t’i shërbejë hetimit, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit./albeu.com