EMRI/ I dënuar me 10 vite, i burgosuri në Drenovë tenton të dëmtojë veten, policia e vendos në izolim

Një një i dënuar në burgun e Drenovës ka tentuar të dëmtojë veten.

Sipas informacioneve nga burgu i Drenovës i dënuari  me 10 vite burg Llazar Dine, dyshohet në gjendje të rënduar psikologjike, dhe në gjendje të dehur, ka debatuar verbalisht me të burgosur të tjerë.

Pas debatit me ta, ai ka tentuar të dëmtohet në qafë, me mjet mprehës të improvizuar, veprim ky para kamerave të institucionit.

Aty është pikasur nga forcat e policisë, të cilët e kanë futur në izolim, ku edhe aty ka thyer xhamat.

Ndërkohë, nën masa ekstreme ai vijon të mbahet në izolim.


Shtuar 7.09.2022 15:55