E zbulojnë mediat spanjolle, Aguero në negociata të avancuara me Barcelonën (FOTO LAJM)

Sipas raporteve në Spanjë, Sergio Aguero është në negociata të avancuara për një lëvizje në Barcelonë.

Sulmuesi është një lojtar i lirë pasi kontrata e tij me Manchester City u prish, kështu që mund të bëjë çdo lëvizje që ai dëshiron nga korriku.

Juve ishte lidhur shumë me Kun Agueron, megjithëse thuhet se Chelsea kishte udhëhequr garën.

Tani El Chiringuito në Spanjë raporton që agjenti i Agueros është aktualisht në Barcelonë për negociata me katalonasit.

Kjo do t’i mundësonte atij të ribashkohej në nivelin të klubeve me bashkëkombësin dhe shokun e ngushtë, Lionel Messin.

Aguero do të mbushë 33 vjeç në qershor dhe ka tre gola në 15 ndeshje për Manchester City këtë sezon.

Ai ka qenë në Angli që nga viti 2011, duke luajtur më parë për Independiente dhe Atletico Madrid.


Shtuar 13.04.2021 19:29