E rrahën me shkop bejsbolli, Gjykata jep vendimin për policin në Mamurras

Gjykata e Kurbinit ka vendosur masën e sigurisë ‘detyrim paraqitjeje’ për efektivin e Policisë David Madani, i cili qëlloi me armë Nikolin Vorfin, Alias Fufi, dhe dy kolegë të tij, gjatë një përplasje që ndodhi disa ditë më parë në qendër të Mamurrasit.

Kjo masë lehtësuese për Madanin është dhënë duke marrë parasysh faktin që ai veproi në kushtet e vetëmbrojtjes, pasi ishin vëllezërit Fufi ata që i kishin zënë pritë, dhe e kishin rrahur me shkop bejsbolli, vetëm se efektivët kishin bërë detyrën e tyre duke ushtruar kontroll në një lokal në pronësi të fisit Fufi.

Gjatë përplasjes, Madani kreu qitje të paqëllimshme, duke plagosur dhe dy kolegët e tij të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

 


Shtuar 16.04.2021 13:07