E rëndë! Ndërron jetë fëmija 3 vjeç nga Berati

Ditën e sotme në media ka qarkulluar një lajm se një fëmijë 3 vjeç në Berat ka humbur jetën nga COVID-19.

Burime bëjnë me dije se fëmija nuk ka nërruar jetë për shkak të Covid-19, por nga një shok septik.

I mituri u nda nga jeta në QSUT, Tiranë,  ku ishte dërguar për mjekim të specializuar.

Shoku septik është sëmundje e rëndë, që çon në mosfunksionim të organeve dhe presion të ulët të gjakut./albeu.com

 


Shtuar 3.11.2021 17:52

Tags: ,