E moshuara ndodhet ende në qendrën ku u dhunua, gazetarja: Ishte duke qarë, familjarët duan ta marrin

Gazetarja e T7, Blerta Zuka qëndroi në qendrën për përkujdesjen e të moshuarve, “Orenda” në Pejë, aty ku u rrah dhe u dhunua psikologjikisht një zonjë e moshuar.

Në një lidhje direkte në Frontal të T7, gazetarja tha se ka mundur të fliste pak me të moshuarën, për të cilën tha se po qëndron ende në qendrën “Orenda”.

“Ajo ishte duke qarë dhe nuk mund të fliste më shumë”, tha gazetarja.

E moshuara tregoi se familjarët e saj ishin në gjendje të rëndë, po ashtu.

“Thanë se po presin një dokument për ta marrë nga kjo qendër”, tha gazetarja./express

Shtuar 2.11.2022 17:42