Vritet një i ri me armë zjarri në mes të Tiranës (VIDEO)

Një konflikt ka përfunduar me përdorimin e armëve e për pasojë një person ka gjetur vdekjen.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 23:00 më lagjen “5 Maji” në Tiranë. Viktima, identiteti i të cilit është Mehmet Qema, 27 vjeç ka ndërruar jetë në spital.

Priten të mësohen më shumë detaje në minutat në vijim.

Njoftimi i policisë:

“Më datë 10.05.2021, rreth orës 23:15, në rrugën “5 Maj”, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri pistoletë, shtetasi M. Q., 27 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ka ndërruar jetë në spital.

Sherbimet e Policisë kanë shkuar menjeherë në vendngjarje, kanë bërë rrethimin e zonës dhe po kryejnë kontrolle për kapjen e autorit.

Gjithashtu janë shoqëruar në Komisariat disa shtetas të cilët dyshohen se kanë dijeni për ngjarjen.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe nën drejtimin e Prokurorisë po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarje, si dhe mbledhjen e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit”, njofton policia.


Shtuar 10.05.2021 23:49

Tags: ,