E FUNDIT/ SPAK nuk kursen askënd! I sekuestrohen pronat ish-gjyqtarit të lartë

SPAK ka firmosur ditën e sotme sekuestrimin e pasurisë së ish-gjyqtarit dhe ish-anëtarit Admir Thanza.

Burimet bëjnë me dije se bëhet fjalë për dy prona të ish-gjyqtarit Thanza.

Ky vendim i SPAK vjen pasi Thanza po hetohet për fshehje pasurie.

Ish-gjyqtari në vitin 2019 u dënua me 9 muaj burg për falsifikim të formularit të vetëdeklarimit, por gjykata vendosi po ashtu të pezullonte dënimin.

Vijon… /albeu.com/

 

 

 

 

 


Shtuar 17.12.2021 11:15