E FUNDIT/ Jo vetëm 400 kg kokainë, në Kosovë sekuestrohen para, armë e makina luksoze

Janë zbardhur detaje të reja nga kapja e sasisë rekord të kokainës në Lipjan, Kosovë.

Burimet bëjnë me dije se vec 400 kg kokainë, janë kapur dy pistoleta dhe 25 mijë e 925 euro si dhe makina. Brenda kamionit i cili duhet të sillte mish, janë gjetur edhe 6 celularë dhe 6 kompjutera.

Deri më tani bëhet me dije se nga aksioni i policisë kosovare janë vënë në pranga 7 persona.

 

Vijon … /albeu.com/

 

Shtuar 18.05.2021 09:32