Iu bë atentat në Shkodër, vdes ish-kryetari i Komunës së Velipojës, Pashko Ujka

Ish-kryetari i Komunës së Velipojës, Pashko Ujka, i cili u plagos sot në Shkodër ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal Shkodër.

Kujtojmë se Ujka u plagos me armë zjarri silenciator pranë banesës së tij, dhe u dërgua në spital për të marrë ndihmë mjekësore.

Familjarët e 64-vjeçarit bënë apel për dhurim gjaku, por Ujka nuk ka mundur ta fitojë betejën për jetën.

Pashko Ujka ka shërbyer si kryetar i Komunës së Velipojës nga viti 2011-2015./albeu.com


Shtuar 29.11.2021 20:03