Italia e madhe, “çmonton” Turqinë në ndeshjen hapëse të Euro 2020 (VIDEO)

Italia tregon dhëmbët në Euro 2020 duke e nisur me këmbën e mbarë këtë kompenticion.

Skuadra e Mancinit mposhti 3-0 në Olimpico Turqinë në një ndeshje që e domoi pothuajse të gjithën prej fillimit, shkruan Albeu.com.

Në fakt duhet të vinte minuta e 53 që të kaltrit të zhbllokoni shifrat kur Demiral dërgoi topin në rrjetën e tij.

Më pas dy golat e tjerë u shënuan nga Immobile dhe Insignë në minutat 66′ 79′.

Ndërkohë, Italia ndodhet në Grupin A së bashku me Wellsin dhe Zvicrën. /albeu.com/

Shtuar 11.06.2021 10:06