Agron Shehaj: Basha me deklaratat e tij po bind demokratët se nuk e mund dot Ramën

Kandidati për kryetar të PD-së Agron Shehaj i ftuar në  emisionin Zonë e Lirë ka folur në lidhje me 25 prillin dhe zgjedhjet brenda partisë.

Shehaj u shpreh se deklaratat e Ramës po bindin demokratët se nuk e mund dot Ramën.

“Me 25 prill nuk ndodhi rotacioni dhe tani problemi është tani që po kërkojmë t’I bindim demokratët se është e pumundur të fitojmë kundër Ramës. Sepse duke iu thënë që ne bëmë maksimumin, më shumë se kaq nuk bënim dot dhe nuk kemi asnjë faj, thotë lidershipi, i bie që po bindim demokratët se është e kotë, nuk fitohet dot. Dhe ky është problemi më i madh”, tha Shehaj./albeu.com

Shtuar 11.06.2021 10:06