Formacionet zyrtare të derbit Partizani-Tirana

Duke filluar nga ora 19:00 do të luhet derbi i kryeqytetit midis Partizanit dhe Tiranës, teksa në këtë ndeshje objektivat bien poshtë pasi fitorja është detyrim moral për të dyja ekipet.

Të kuqtë do të vijnë me presion të madh në këtë ndeshje sepse fitorja e Teutës ndaj Kastriotit i ka shkëputur durrsakët 4 pikë larg në krye të klasifikimit. Ndërkohë që Tirana do të provojë gjithçka për të mbajtur gjallë shpresat për Kupat e Europës sezonin tjetër.

Derbi në 3 sfidat e tjera të sezonit flet në favor të Partizanit, me dy fitore të kuqve ndërsa një ndeshje është ndalur në barazim pa gola. Ndeshja pritet të jetë mjaft e luftuar sepse një derbi ngelet derbi dhe asnjëherë nuk mund të parashikohet rezultati pavarësisht formës së dy ekipeve.

FORAMCIONET ZYRTARE

PARTIZANI: Hoxha, Mala, Bitri, Belica, Hakaj, Broja, Murataj, Bardhi, Asani, Çinari, Stenio Zhunior.

TIRANA: Bekaj, Vangjeli, Najdovski, Hoxhallari; Toshevski, Batha, Çelhaka, Danso, Ismajlgeci; Torasa, Seferi.


Shtuar 13.05.2021 18:22