E eliminoi nga Champions, Mbappe poston një foto domethënëse me Messin

 

Kylian Mbappe ishte njëri nga protagonistët kryesor të eliminimit të Barcelonës nga Liga e Kampionëve.

Francezi arriti që të shënoi katër gola në dy ndeshje ndaj Barcelonës, për të arritur kështu kualifikimin në fazën tjetër.

Mbappe po kalon në një formë shumë të mirë këtë sezon dhe shënoi edhe në ndeshjen e dytë kualifikuese ndaj Barcelonës, nga pika e bardhë.

Ai gjatë ditës së sotme ka bërë publikimin e një fotografie në rrjetin e tij social twitter, ku shihet se është afër Lionel Messit, duke biseduar diçka.

Lojtari vendosi disa emoji, të cilat tregojnë ‘shenjë respekti’./

Shtuar 11.03.2021 12:03