“Do vuajm”, trajneri i Andorrës flet në prag ndeshjen me Shqipërinë

Andorra do të luajë sot në fushën e vet kundër Shqipërisë në orën 20:45 ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Katar 2022”, Grupi I.

Trajneri Koldo Alvarez, është i ndërgjegjshëm se kuqezinjtë janë superior në cilësi ndaj skuadrës së tij dhe favoritë për të fituar sfidën, teksa në konferencën e fundit për shtyp ka theksuar se do që skuadra të tregohet vetvetja.

“Duhet që të identifikojmë lojën tonë, të jemi ne. Ata do të na vënë shumë në vështirësi, sidomos në fillim, ndaj nëse nuk futemi në ndeshje me mendësinë e duhur, ne do të vuajmë”, tha tekniku i Andorrës për sfidën me kuqezinjtë.


Shtuar 25.03.2021 13:44