Digjet banesa në lagjen turistike në Gjirokastër

Një zjarr ka rënë këtë të shtunë në lagjen Dunavat në Gjirokastër. Nuk dihet ende shkaku u zjarrit, por mësohet se banesa në pronësi të shtetasit E. Xhiku, ka pësuar vetëm dëme materiale.

Forcat zjarrfikëse ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e zjarrit, ndërsa policia ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve./albeu.com


Shtuar 15.01.2022 15:17