Dhuna ndaj avokatit Sokol Mëngjesi/ Argita Malltezi e viziton te spitali i Traumës

Këtë të mërkurë, rreth orës 08:50, në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, është dhunuar avokati i ish-kryeministrit Sali Berisha, Sokol Mëngjesi.

Për pasojë ai mori dëmtime në kokë dhe trup, ndërsa u transportua me urgjencë në spitalin e Traumës.

Për të parë nga afër gjendjen e tij shëndetësore, në urgjencën e Traumës, ka shkuar dhe Argita Malltezi, vajza e ish-kryeministrit Sali Berisha, që njëherësh është avokati i tij në çështjen ‘Partizani’.

Siç shihet nga pamjet, Malltezi ka shkuar e vetme në spital. Policia po heton aktualisht për identifikimin dhe arrestimin e autorëve të ngjarjes.