Covid-19 në Kosovë: Sot 14 raste të reja, asnjë humbje jete

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 14 raste me Covid-19 dhe asnjë humbje jete. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 31 qytetarë, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.918. Në total numri i rasteve aktive është 230.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 139 doza të vaksinës kundër COVID-19. Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.318 doza të vaksinës.

 

Shtuar 20.05.2022 15:01