Covid-19 në Kosovë: Asnjë humbje jete dhe 12 raste të reja në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 12 raste me Covid-19 dhe asnjë humbje jete. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 28 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.887. Në total numri i rasteve aktive është 247.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 91 doza të vaksinës kundër COVID-19.  Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.828.177 doza të vaksinës.

 

Shtuar 19.05.2022 15:05