COVID-19/ Asnjë humbje jete dhe 38 raste të reja në 24 orët e fundit në vendin tonë

Asnjë humbje jete dhe 38 raste të reja me Covid-19 janë regjistruar në 24 orët e fundit.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se rastet pozitive janë shënuar në këto bashki:

19 në Tiranë, nga 2 qytetarë në Kamëz, Vlorë, Sarandë, Korçë, Dimal, Elbasan, nga 1 qytetarë në Patos, Lushnje, Selenicë, Delvinë, Finiq, Gjirokastër, Maliq.

Janë 242 qytetarë aktivë me Covid19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në spitalin COVID3 po marrin trajtim 4 pacientë.

Janë shëruar 17 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 327,948 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 29 Tetor 2022)

Raste të reja ditore 38
Të shëruar në 24 orë 17
Të shtruar në spitale 4
Humbje jete në 24 orë 0
Testime ditore 581

Testime totale 1,996,731
Raste pozitive 331,783
Raste të shëruara 327,948
Raste Aktive 242
Humbje jete 3,593

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 158
Vlorë 26
Fier 11
Berat 11
Durrës 10
Gjirokastër 9

Shkodër 4
Elbasan 3
Lezhë 3
Korçë 3
Kukës 1
Dibër 1