“Çmendet” moti, stuhia e shiut godet Shkodrën, përmbyten rrugët

Moti i keq me reshje të dendura shiu ka pushtuar qytetin e Shkodrës, mbrëmjen e kësaj të marte.

Si pasojë e reshjeve intensive mësohet se janë bllokuar disa segmente rrugore. Konkretisht raportohet se ka vështirësi në qarkullimin e mjeteve në segmentin Isa Boletini-Ura Dervish Beg dhe te Pallati i Rinisë në Parrucë.

Gjithashtu, edhe korsia e biçikletave në këto segmente ka pasur vështirësi.


Shtuar 31.10.2023 19:43