Vetëm 23 vjeç, ndahet nga jeta në rrethana misterioze aktori i njohur (FOTO LAJM)

Aktori i njohur, Daniel Mickelson ka ndërruar jetë në moshën 23 vjeç. I përshkruar si një “yll në ngritje”, Mickelson ishte i njohur për rolin e tij në serialin amerikan “Mani” dhe filmin horror “The Killer Cloën Meets the Candy Man”.

Lajmi i hidhur u bë i ditur nga motra e Mickelson, modelja e modës Meredith Mickelson, e cila shpërndau një foto të tyre së bashku në Instagram.

“Zemra ime është copëtuar dhe për ta shkruar këtë ndihem kaq keq dhe nuk di as çfarë të them. Dje humba vëllain, shokun më të mirë dhe gjysmën tjetër të zemrës. Nuk kishte një person që e doja më shumë në këtë tokë. Ai ishte buzëqeshja më e lumtur më njerëzore me rrezet e diellit që ekziston dhe unë jam kaq e lumtur që Zoti më zgjodhi të jem motra e tij për tërë jetën e tij të mahnitshme”, shkroi ajo krahas fotos.

Ndërkohë nuk u bë i ditur asnjë shkak i vdekjes. Homazhet për nder të Mickelson kanë vërshuar në mediat sociale, me postime nga yje përfshirë Paris Hilton, Patrick Schëarznegger dhe Kaia Gerber.

“Nuk dua që kjo të jetë e vërtetë. Fjalët nuk mund të përshkruajnë as se si po ndihem tani. Natën e kaluar kam humbur mikun tim më të mirë në të gjithë botën. Ndjej sikur zemrat e mia ishin shqyer nga gjoksi im. Daniel ti ishe personi më i mirë që kam takuar ndonjëherë”, shkroi Maddie Haley.


Shtuar 6.07.2021 19:52