Momenti prekës pas tërmetit, gruaja siriane sjell në jetë fëmijën nën rrënoja dhe më pas ndërron jetë (VIDEO)

Tërmeti apokaliptik që goditi mëngjesin e së hënës juglindjen e Turqisë dhe Veriun e sirisë ka shkaktuar deri tani më shumë se 3 mijë viktima, mijëra të plagosur dhe disa qytete të rrafshuara.

Video e qarkulluara nga mometi i nxjerrjes së viktimave nga rrënojat apo i shpëtimit të jetëve kanë qemë mjaft prekëse.

Por një nga më përlotëset ka qenë ajo e publikuara nga një gazetar, i cili tregon momentin kur një burrë nxjerr nga rrënojat një foshnje të sapoardhur në jetë, ndërkohë që nëna e tij nuk ia del dot mbanë dhe ndërron jetë.

/AlbEu.com/


Shtuar 6.02.2023 20:59